Klientu apkalpošanas tālrunis:
+371 28 353 585
Produktu Kategorijas
  • Grozā nav neviena produkta.

Gripas sezona, pret vīrusiem, Herpess vīruss, aukstumpumpa, Imunitātes stiprināšana, Veselībai, Vīrieša hormonālais līdzsvars, Visi raksti

Cinks cīņā pret vīrusiem

cink pret virusiem

Cinks ir dabīgs imūnsistēmas stiprinātājs. Ja cinka trūkst, tiek novājināti visi imūnsistēmas darbības posmi. Cinks ir īpaši nepieciešams elpceļu vīrusu gadījumos, herpes vīrusu saasināšanās laikā, kā arī hroniska stresa gadījumā, kad organisma aizsargspējas ir novājinātas.

Cinks ir vitāli svarīgs pilnvērtīgai imūnsistēmas funkcijai cīņā pret vīrusiem un baktērijām. Cinks ir iesaistīts T imūnšūnu augšanā. Tās mums ir nepieciešamas, lai novērstu infekciju slimības.

Cinks piedalās slikto šūnu apoptozes procesā, lai nogalinātu bīstamus vīrusus, baktērijas un vēža šūnas.

Cinks ir ķermeņa audus atjaunojošs minerāls, kas paātrina izveseļošanas procesu, veicinot dažādu (gļotādas, ādas, locītavu, kaulu) olbaltumvielu ražošanu organismā.

Ka apgalvo zinātnieki, pēdējo 50 gadu laikā  ļoti daudz pētījumu liecina par cinka pretvīrusu darbību: 

Cinka saturs organismā nosaka spēju efektīvi pretoties infekcijai un ātri atjaunot bojātas šūnas. Cilvēki ar cinka trūkumu organismā biežāk inficējas ar vīrusu infekcijām un ilgāk slimo.*

 Mūsu imūnšūnas- T limfocīti visvairāk cieš no cinka trūkuma. Cinks nosaka T šūnu attīstību un līdzsvaru starp dažādiem T šūnu paveidiem, kas ir ļoti svarīgi cilvēka veselībai.**

*The Role of Zinc in Antiviral Immunity. Blacktown Medical School, Western Sydney University, Blacktown, New South Wales, Australia.  Storr Liver Centre, The Westmead Institute for Medical Research, The University of Sydney and Westmead Hospital, Westmead, New South Wales, Australia.  The Kirby Institute, University of New South Wales, Sydney, New South Wales, Australia. **The Role of the Status of Selected Micronutrients in Shaping the Immune Function.  Department of Nutritional Sciences, Faculty of Life Sciences, University of Vienna, Vienna, Austria.

Cinka deficītu ir grūti likvidēt tikai ar pārtikas produktiem. Augļi un dārzeņi satur 2-8 mg cinka uz 1 kg, raugā- 8-20 mg uz 1 kg, gaļā un zivīs 20-50 mg uz 1 kg (ja augsnē cinka netrūkst).

Cinks pret akni (pinnēm). Cinks cilvēka organismā ir atbildīgs par pareizu tauku dziedzeru darbību un elastīgu kolagēna šķiedru veidošanos ādā. Cinks samazina kaitīgas 5-reduktāzes aktivitāti (5-reduktāze slikti ietekmē ādas tauku dziedzerus, izraisa pūtīšu veidošanos un matu izkrišanu).

Cinks vīriešiem vitāli svarīgs testosterona un spermatozoīdu izstrādei. Cinka deficīts var sekmēt sēklinieku atrofiju, spermas izstrādes samazināšanos. Ievērojamu cinka daudzumu vīrieši zaudē līdz ar spermu. Cinka deficīts sekmē testosterona samazināšanos, kas provocē aptaukošanos, problēmas ar erekciju, depresiju.

Cinks pret diabētu. Cinks piedalās insulīna sintēzē un saglabāšanā, bez cinka insulīns nevar iedarboties uz šūnu receptoriem un veidojas insulīna rezistence, kas noved pie 2.tipa diabēta. Cinks samazina cukura daudzumu asinīs, kas ir ļoti svarīgi 2.tipa diabēta laikā.

Cinks ādai, matiem, nagiem. Tas atbild par elastīgu kolagēna šķiedru veidošanos; veseli mati, nagi, āda ir atkarīgi no cinka daudzuma organismā. Cinka trūkuma dēļ veidojas nekvalitatīvs kolagēns ādā, kas veicina celulīta un grumbu veidošanos, uz nagiem veidojas balti plankumi, un ilgi dzīst brūces un ievainojumi.

Cinks un А vitamīns. Bez cinka netiek uzņemts un nevar darboties А vitamīns. Ja trūkst А vitamīna, tad āda paliek sausa, lobās, pasliktinās redze. Lielas А vitamīna devas neatrisinās problēmas, kamēr organismā trūkst cinka.

Zobi un cinks. Cinka deficīts novājina smaganu izturību, kā arī veicina baktēriju un vīrusu iekļūšanu, kas var sekmēt hronisku smaganu saslimšanas attīstību (gingivīts, periodontīts). Cinks ir nepieciešams zobu kaulu un emaljas veidošanai, tas regulē minerālu vielmaiņu un kalcija, magnija un fosfora asimilāciju. Par cinka trūkumu bērniem liecina slikta apetīte, palēnināta augšana, vēlme laizīt un norīt metāla priekšmetus, vāja matu augšana.

Cinks un redze. Cinka deficīts traucē acs lēcu šūnām asimilēt glikozi un veicina kataraktas veidošanos. Cinks piedalās svarīgās bioķīmiskās reakcijās acu tīklenēs, veicina vitamīna А asimilāciju, kas nepieciešams redzes uzturēšanai. Vecāka gadu gājuma cilvēkiem attīstās redzes izmaiņas, kas ir saistītas ar novecošanos un cinka trūkumu, tas var novest pie redzes zuduma šajā vecumā.

Cinks un grūtniecība. Īpaši svarīgi nodrošināt augļa vajadzību pēc cinka pirmajos 3 grūtniecības mēnešos, jo placentas attīstība šajā periodā prasa ievērojamas minerālvielu rezerves. Tieši šajā laikā sieviete sāk žēloties par garšas izmaiņām, jo tas ir cinka trūkuma sekas garšas kārpiņās vai deguna receptoros. Cinks arī piedalās vīriešu dzimumorgānu veidošanā auglim.

Cinks pēc operācijām. Tas veicina paātrinātu brūču, izgulējumu, kaulu lūzumu un ādas apdegumu dzīšanu.

Cinks un smagie metāli. Organiskā cinka preparāti palīdz izvadīt bīstamo alumīniju, kadmiju un svinu, kas uzkrājas nierēs un aknās. Cinka deficīta laikā toksiskie metāli ātrāk tiek uzkrāti organismā un veicina slimības.

Atstājiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildiet obligātus laukus atzīmētus ar *