Locītavu artroze (osteoartroze) sakās 3 iemeslu dēļ !

Locītavu artroze (osteoartroze) sakās 3 iemeslu dēļ !

  1. Locītavu skrimšļos ļoti lēni atjaunojas 2 tipa kolagēna šķiedras bet ļoti ātri noārdās un ar to skrimslis nespēj atjaunot savu veselīgu kolagēna pārklājumu, bet jūs jūtat krakšķēšanu, kustību apgrūtinājumu un sāpes. Tas notiek kad organismam nepietiek specifisku neaizstājamo aminoskābju (L-lizīns, L-prolīns, L-glicīns) no kurām veidojas skrimšļu kolagēns.

Jums vajag uzņemt jau sašķeltu skrimšļu kolagēnu kuru nevajag sagremot, jo tikai tad organisms varēs izmantot vērtīgas aminoskābes-peptīdus lai paātrināt skrimšļa kolagēna sintēzi locītavās. Bet jāņem vērā kā skrimšļa šūnas var atjaunoties ne ātrāk kā pēc 4-9 mēnešu laikā atkarībā no cilvēka vecuma.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Locītavu tilpumā un visa organismā ir pārāk skāba vai pārāk sarmaina vide. Ja pH līmenis locītavas šķidrumā tiks paskābināts tad biežāk varam noverot iekaisuma procesu, urīnskābes palielināšanos, osteoporozi, gūžu locītavu lūzumus. Ja pH līmenis pārāk sarmains - kaļķa nosēdumus locītavas, spondiloartrozi un arī sāpes.

Tāpēc lai atjaunot normālu vielmaiņu locītavu audos vajag uzturēt pH līdzsvaru organismā. hH līmenis ir atkarīgs no sarmaino(kalcijs, magnijs, nātrijs) un skābo (kālijs, fosfors) minerālu līdzsvara. Jums vajag uzņemtmagniju, kāliju, kalciju, fosforu, dzelzi, cinku un silīciju organiskās formās.

 

 

 

 

 

  1. Omega 3 taukskābju nepietiekamība pretiekaisuma  prostaglandīnu ražošanai. Ir zināms kā pret iekaisumā molekulas mūsu organismā sintezējas tikai Omega 3 taukskābju klātbūtnē bet iekaisuma molekulas sintezējas ar Omega 6 taukskābju palīdzību. Ja mūsu pārtikā pārāk daudz Omega 6 taukskābju mēs ciešam no iekaisumu procesiem saistaudos un locītavās.

Lai palielināt dabisku pretiekaisuma  prostaglandīnu ražošanu jums jāsaņem aukstas ekstrakcijas Omega 3 EPS un DHS taukskābes ne mazāk kā 600mg dienā bet biežu iekaisumu un sāpju gadījumā 1400mg dienā.  Ka arī jāizslēdz saulespuķu eļļu no uztura samainot to uz nerafinētu olīveļļu. Linsēklu eļļa nevar aizvietot zivju eļļu jo nesatur vajadzīgas EPS un DHS taukskābes no kuram veidojas pretiekaisuma prostaglandīni.

Raksti