Kā pēc mums vajag uzņemt skrimšļu kolagēnu, glikozamīns un hondroitīnu ?

Kāpēc mūsu hondrocīti (skrimšļa šūnas) nevar ražot vairāk glukozamīna, hondrotīna un skrimšļu kolagēna skrimšļu atjaunošanai?

Hondrocīti, līdzīgi mazām bioķīmijas fabrikām. To darbs ir ražot glikozamīnglikanus un kolagēnu atjaunojot skrimšļus.

Normālos apstākļos glukozamīna un skrimšļu kolagēna daudzums mēdz būt pietiekams lai skrimslis varētu saglabāties veselā stāvoklī.

Pec trumam, infekcijam un vienkārši novecojot  hondrocīti (skrimšļa šūnas) nevar sintezēt pietiekamu daudzumu glukozamīna un skrimšļu kolagēna, tad notiek skrimšļa deģenerācija vai nodilšana. Skrimšļa nodilšanu un iekaisumu pastiprina arī parasta saharoze (balts cukurs) kura bojā kolagēna šķiedras visā ķermenī,

Ja locītavu audi var sintezēt glikozamīnu un kolagēnu, tad kāpēc mums vajadzīgs papildus skrimšļu kolagēns un glikozamīns?

Locītavu artrozes un artrīta procesā hondrocīti saņem"komandu" sagraut skrimsli. Jauna skrimšļa veidošanās nevar notikt sinhroni ar iziršanas procesu. Pie smaga locītavu bojājuma hondrocīti saņem komandu pārtraukt glukozamīnu un kolagēnu sintēzi.

Glikozamīna un skrimšļu kolagēna pielietojuma jēga ir tanī, ka tas var pieķerties hondrocītiem un tiek pielietots jauna skrimšļa veidošanā. Turklāt,  papildus glukozamīna daudzums var spēlēt pārslēdža lomu, un  pārliecināt hondrocītus pārtraukt irdināt skrimsli un sākt tā atjaunošanu.

Glukoamīns gandrīz pilnībā nonāk no gremošanas trakta asinssistēmā, daļa glukozamīna nonāk sinoviālajā (iekš locītavu)šķidrumā un tiek skrimslī. Tur hondrocīti izmanto glukozamīnu  jaunu glikozamīnglikanu un kolagēna sintēzei. Hondrocīti sintezē papildus skrimšļa audus, atkarībā no glikozamīna un kolagēna aminoskābju daudzuma. Jo vairāk glikozamīna un aminoskābju, jo vairāk atjaunota skrimšļa.

Ja glukozamīns, hondrotoīns un skrimšļu kolagēns  bioloģiski aktīvo vielu veidā ar uzturu  tiek uzņemts savlaicīgi, hondrocīti var laicīgi atjaunot skrimšļa audus un locītava tiks saglabāta.            

Apstiprinājumam ir fakts: ja skrimšļu audu kultūrai pievienot glukozamīnu un peptīdus, glikozamīnglikanu daudzums palielinās līdz 170%. Nekādi citi ārstnieciski preparāti vai ķīmiskas vielas nevar tā palielināt glukozamīnu ražošanu skrimšļa audos.

 

Raksti