Kas ir Hondroprotektori ? Glikozamīns, hondrotoīns, kollagēns.

Kas ir Hondroprotektori ? Glikozamīna, hondrotoīna, kollagēna dabīgie produkti !

Hondroprotektori - Tie ir glikozamīna, hondrotoīna, kollagēna dabīgie produkti, kas ietilpst kaulu un skrimšļu sastāvā un saišu, kā arī iekš skrimšļu šķidruma.

Hondroprotektori ir barojoši un struktūru komponenti, kas novērš locītavu skrimšļu pārklājumā izdilšanu, uztur kaulu veselību, paātrinot kaulaudu atjaunošanos un pazemina kalcija zudumu.

Pateicoties hondroprotektoram kolagēnam, rekonstruējas saites un cīpslas, paliek izturīgākas un elastīgākas.

Hondroprotektori nevis tikai noņem sāpi, kā vienkārši pretsāpju līdzekļi, bet var rekonstruēt locītavas ar stabilu rezultātu. Veic skrimšļa aizsardzību no ķīmiskiem kairinājumiem pie pretsāpju un hormonālo preparātu lietošanas gadījumiem.

Palēnina osteoporozes un artrīta attīstību, atvieglo sāpes un iekaisumu locītavās, pazemina pretsāpju līdzekļu vajadzību.

Kāpēc glukozamīns, hondroitīns un Skrimšļa kolagēns  ir svarīgi locītavu veselībai?

Glukozamīns-ir ļoti svarīgs glikozaminglikānu komponents. Glikozamīns ir nepieciešams kolagēna veidošanai.

Skrimšļu audos (Hondrocīti) sintezē glikozamīnu no glikozes (asins cukura) un no aminoskābēs glutamīna.

Hondroitīni ir skrimšļu dzīvei svarīgi komponenti kas ir daļa no saistaudiem. Hondrotoīni ir asinsvadu sieniņu sastāvā un ir svarīgi normālai asins cirkulācijai.

Hondrotoīns un Glukozamīns atrodas skrimšļu audos, tas aktivizē audu apvalka, iekšējo audu šķidruma un skrimšļu virsmas atjaunošanos Uztur sinoviāla šķidruma izdalīšanos kas iesmērē un aizsargā locītavas.

Skrimšļa kolagēns ir olbaltumviela, kas nodrošina skrimšļu pārklājuma izturību un elastību , uz kolagēna šķiedrām stiprinās kalcijs, hondroitīns un glikozamīns tā pēc skrimšļa kolagēns paātrina kaulu un skrimšļu audu atjaunošanas procesu, pazemina kalcija, magnija un citu minerālvielu zudumu.  Skrimšļa kolagēns satur aminoskābes-oksipropīnu un oksilizīnu, kas ir nepieciešami jaunu kolagēna šķiedru veidošanai skrimšļos.

Hondroprotektori palīdz novērst un palēnināt slimības, saistītas ar skrimšļa un locītavu sabrukumu:

artrīti un periartrīti (locītavu un blakus locītavu audu iekaisuma slimība); osteohondroze, spondiloze(kaulu piešu veidošanās uz mugurkaula);; locītavu skrimšļa distrofiskas izmaiņas; locītavu traumas, paradantoze

Palielina izturību locītavās un saišu elastību, noņem sāpju sajūtu pie sporta treniņu nodarbībām.

Kontrindikācijas pie hondoprotektoru lietošanas: Grūtnicība, bērna krūts zīdīšana, vecums līdz 12 gadiem, alerģiska reakcija uz preparātu.

Hondroprotektori dod maksimālu un ātru efektu slimības attīstības sākumā un vidus stadijā (pie 1.-2. artrozes pakāpes). Ārstēšanās ar hondroprotektoriem tiek veikta ar ilgstošiem kursiem, kas ilgst ne mazāk, kā 4-9 mēnešus, pārtraukumi starp 1.un 2.kursu - 1-2 mēneši.  Hondroprotektori iedarbojas lēni, bet efekts no viņu lietošanas saglabājas ilgstoši.

Pat pie ielaistas slimības, ja hondroprotektors izvēlēts pareizi, tas palīdz skrimšļaudiem atjaunoties no slimības sekām un dod pretsāpju un pretiekaisuma efektu, pateicoties kam ,var samazināt pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļu lietošanu !

Raksti