Pretnovecošanas vielas. Kā saglabāt jaunību un veselību!

OLBALTUMVIELAS = DZĪVE

Proteīns - Dzīvībai svarīgākais ķermeņa elements.

Pienāk laiks, un mēs visi sākam aizdomāties par mūsu organisma un apkārtējas vides mijiedarbību. Mēs beidzot saprotam, ka mūsu veselības kvalitāte ir cieši saistīta ar organismam nepieciešamu barības vielu kvalitāti.

Mēs sākam pētīt lielu literatūras daudzumu par uzturu, apmeklējam dietologus vai garīgos skolotājus, atjaunojam dievišķās enerģijas plūsmas vai dzeram klasiskās zāles, bet bieži vien ejam prom arvien tālāk un tālāk no visskaidrākās patiesības, par kuru kliedz katra ķermeņa šūna, mēģinot mums atgādināt par mūsu parādīšanos. 

Tātad, atgriežoties pie mūsu dzīves aizsākuma : mammas olnīca un tēta spermatozoīds, kuri sastāv no olbaltumvielām, apvieno divas ģenētiskās informācijas, kas ir «uzrakstītas» ar olbaltumvielu palīdzību, lai izveidotu jaunu olbaltumvielu šūnu ar jaunu hromosomu komplektu, kas savukārt arī sastāv no olbaltumvielām. Pēc tam šūna sāk augt un dalās pateicoties jaunām kvalitatīvām olbaltumvielām, un tad izveidojas dīglis, nākotnē - mīļākais bērns. Kāds piedzims bērns pirmkārt ir atkarīgs no olbaltumvielu daudzuma un kvalitātes, kas nāk no mātes un otrkārt no ģenētiskās informācijas.

Visa ģenētiskā informācija ir tikai recepte, pēc kuras formējas dažādas olbaltumvielu ķermeņa struktūras! 

Tāpēc mums var būt burvīga recepte, lai izveidotu piemīlīgi, veselīgu ķermeni, bet, ja mums nav vajadzīgā olbaltumvielu daudzuma vai tas tika dabūts par vēlu, mēs nedabūsim tikpat labus gēnus. Tas ir kā cept kūku ar labāko recepti, bet bez kvalitatīviem ingredientiem, kā būvēt jaunu Mersedesu, izmantojot veca Opeļa rezerves daļas.

Pirmais priekš ķermeņa olbaltumvielu likums darbojas sākot ar impregnēšanas momentu līdz pēdējai cilvēka dzīves dienai. Mūsu ķermeņa šūnas - āda, muskuļi, iekšējie orgāni, nagi, mati un kaulu pamati sastāv no olbaltumvielām. Kad uzturs ienes pietiekami lielu un kvalitatīvu olbaltumvielu daudzumu, ķermeņa šūnas spēj augt, atjaunoties un kvalitatīvi funkcionēt.

Jūs būsiet pārsteigti, bet olbaltumvielas ir vissvarīgākās struktūrvielas priekš visa dzīva, kas pastāv uz Zemes - priekš vīrusiem, baktērijām, augiem un dzīvniekiem. Visi ir atkarīgi tieši no iespējas iegūt olbaltumvielas priekš sava ķermeņa, visa dzīves un nāves aprite dabā, saistīta ar uzturu, ir proporcionāla ģenētiskai vēlmei dabūt olbaltumvielas un izdzīvot.

Protams, mūsu asinīs nevar nokļūt svešas, pilnas olbaltumvielas no ēdiena, mūsu organisms nav spējīgs izmantot lielas olbaltumvielu molekulas, lai veidotu savas šūnas. Olbaltumvielu fermenti sagriež svešas olbaltumvielas uz mazām sastāvdaļiņām - aminoskābēm. 

Tieši olbaltumvielu ķieģelīšus - aminoskābes -  mūsu organisms izmanto, lai izveidotu savas asins šūnas, muskuļus, kaulus, asinsvadus un hormonus. Katra ķermeņa šūna satur olbaltumvielas un neaizstājamas aminoskābes priekš reģenerācijas.

Pats dzīves jēdziens sākas ar olbaltumvielu molekulu, olbaltumviela ir pirmā - dzīve ir otrā, viss dzīvais uz Zemes, no vīrusa līdz cilvēkam, parādās un eksistē pateicoties olbaltumvielām. Cilvēks, kā arī viss dzīvais, vairojas, kustās, attīstās un pat domā atkarīgi no savu olbaltumvielu un barības olbaltumvielu daudzuma un kvalitātes. Brazīlietis Ž. Kastro ir sarakstījis vairākas grāmatas ar nosaukumu «Bada ģeogrāfija», kur var atrast dažādu bada un nepietiekama uzturu aspektu aprakstus. Zinātnieki saskaitīja, ka pasaules barības olbaltumvielu deficīts gadā ir 15 milj. tonnas! Vairāk nekā pusei zemeslodes iedzīvotāju ir sistemātiski izteikts olbaltumvielu deficīts uzturā.

Jūs pateiksiet: «Nav taisnība, ka badojas ekonomiski augsti attīstītas valstis. Tajās valstīs ir augsts un pat pārmērīgs olbaltumvielu barības patēriņa līmenis.» BET! Ir tāda lieta, ka olbaltumvielu saturs vēl nenosaka barības produkta kvalitāti attiecībā pret aminoskābēm. Visos gadījumos olbaltumvielu nepietiekamība nonāk pie vissvarīgāko olbaltumvielu ķieģelīšu, neaizstājamo aminoskābju, deficīta.

Visi produkti, tajā skaitā arī olbaltumvielu produkti, cieš stipru ķīmisko apstrādi ar mērķi konservēt, uzlabot garšu, krāsu, smaržu. Šis process bojā olbaltumvieluun ar to pilnīgi pazūd bioloģiska vērtība priekš cilvēka.

Tagad 90% ražotāju, lai dabūtu lielākus ieņēmumus, faktiski modificē barības produktus, pārvēršot tos par «zombijiem». 


Tādas olbaltumvielas pārstāj būt par dzīvam organismam nepieciešamo būvmateriālu pilnvērtīgu piegādātāju. Tādas «agonētas un izkropļotas» olbaltumvielu molekulas paliek nevis par vajadzīgiem izdzīvo 
šanas faktoriem, bet par pārāk augstas intoksikācijas organismā faktoriem un organisma audio bojāšanās stimulatoriem.

Ja pirms 50 gadiem problēma bija tikai patērēto olbaltumvielu daudzums, tad tagad galvenā problēma ir patērēto olbaltumvielu kvalitāte un bioloģiskā vērtība!

Visiem ir zināms, ka visdabiskākās un vissvarīgākās cilvēkam ir dzīvnieku olbaltumvielas. Pirmās un visvērtīgākās dzīvnieku olbaltumvielas, kas nosaka mūsu veselības līmeni, ieslēdz mūsu labāko ģenētisko programmu un imūnsistēmu - tās ir mātes jaunpiena olbaltumvielas, vēlāk mātes piena olbaltumvielas.

Katram, kas ir dabūjis mātes jaunpienu dzīves pirmās minūtes, vienmēr būs vairāk iespēju uz izdzīvošanu stresa pilnajā un toksiskajā apkārtējā vidē. Tāpēc visām mammām, kas nespēj barot bērnu ar savu pienu, pirmos 3 mēnešus labāk izmantot citas mātes pienu.

Jau pieauga dažas bērnu paaudzes, kas tika baroti mākslīgi. Pirmajos dzīves mēnešos viņi nedabūja vissvarīgāko olbaltumvielu komplektu no mātes jaunpiena, izveidota miljoniem gadiem iepriekš. Ir bīstami jokot ar to, kas strādā attīstoties tūkstošiem cilvēku paaudžu, bet strauji izmainās pēdējos 40 gados.

Tālāk visvērtīgākās barības olbaltumvielas ir «dīgļa» olbaltumvielas - olas un zivju kaviāra olbaltumvielas, tad iet piena olbaltumvielas un pēc tam dzīvnieku gaļas olbaltumvielas. Augu proteīns nav pilnvērtīgs un vienmēr būs tikai kompromiss mūsu barības bāzē.

Mans padoms ir neklausīties guru-skolotājus, neuzticēties brošūrām, kas kliedz par dzīvnieku proteīna kaitīgumu, vienkārši iegādājaties normālu anatomijas un bioķīmijas grāmatu, kas ir paredzēta 1. kursam medicīnas institūtā, un Jūs uzzināsiet, kāds cilvēka organisms ir realitātē!

Mēs, protams, neesam tikai ķermenis, mēs, precīzāk, esam laicīgie īpašnieki, tāpēc mums ir jāzina mūsu organisma likumu pamatus. Mēs varam izvēlēties jebkuras spēles, spēlēt jebkuras lomas sabiedrībā, iedomāties, ka esam jebkurš cilvēks, bet ķermenis dzīvos pēc sava mūžīga likuma un, ja likums ir pārkāpts, mēs uzreiz to sajutīsim. Mums vajadzēs pārstāt spēlēt, aizdomāties un sākt atjaunot veselības balansu.

Ja profesors vai pāvests, mājsaimniece vai sētnieks nedod ķermenim olbaltumvielas priekš šūnu reģenerācijas, tad visi dabūs vienādus simptomus - paātrinātu organisma audu bojāšanu un šo pašu audu lēnu atjaunošanu.

Organismam ir vienalga, kāda mums ir izglītība, garīgums vai sodu daudzums, organismam vajag, lai to baro laicīgi un ar kvalitatīviem struktūrkomponentiem !

 

Raksti