Dabigie statīni monakolīns K. Kā ātri pazemināt holesterīnu?

Zinātnieki ir atklājuši dabisku statīnu monakolīnu K kas atrodas Ķīnas sarkanā rīsu rauga ekstraktā un palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs, un ir efektīvs līdzeklis cīņā ar lipīdu vielmaiņas traucējumiem.

Ļoti svarīgi ir sekot līdzi holesterīna līmenim jau pēc 32 gadu vecuma, jo paaugstināts holesterīna līmenis nerāda redzamas problēmas. Ja holesterīna līmenis ir paaugstināts, vispirms jāsāk ar uztura sakartošanu, nepieciešams uzturā lietot vairāk šķiedrvielas, dārzeņus, augļus, zivis, dažādus graudaugu produktus, ka arī atteikties no rafinētiem cukuriem, baltiem miltiem, hidroginētiem taukiem un rafinētam eļlam.

Holesterīns ir taukiem līdzīga viela un tas ir asinīs visiem cilvēkiem (dzīvniekiem). Ir divi svarīgākie holesterīna veidi - zema blīvuma lipoproteīns (ZBL), ko dēvē par „slikto” un augsta blīvuma lipoproteīns (ADL), ko dēvē par „labo” holesterīnu.

Lielāko holesterīna daļu ražo aknas (no ogļhidrātiem, cukuriem un taukiem) jo holesterīns ir vitāli vajadzīgs, lai saglabātu veselas nervu šūnas un organismā veidotos noteikti hormoni. Bet ja zema blīvima holesterīna līmenis ir paaugstināts, tas var sākt izgulsnēties asinsvados, kā rezultātā var rasties infarkts vai insults.

Normāls kopējā holesterīna līmenis ir līdz 5 mmol/L (milimoli litrā), bet „sliktā” zema blīvuma holesterīna (ZBL-H) līdz 3,0 mmol/L.

Zinātnieki ir atklājuši dabisku statīnu monakolīnu K kas atrodas Ķīnas sarkanā rīsu rauga ekstraktā. Sarkanie rīsi Ķīnā ir medikaments vairāk nekā 1000 gadu. No sarkanā rauga rīsiem iegūtais monakolīns K palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs, un ir efektīvs līdzeklis cīņā ar lipīdu vielmaiņas traucējumiem.

Latvijā viens no visbiežākajiem mirstības cēloņiem ir sirds asinsvadu saslimšanas. Tādēļ ļoti svarīga ir sirds asinsvadu slimību profilakse. Labāk pareizi veikt saslimšanas profilaksi ar dabīgajām vielām nekā mežīgi ārstēties.

Sarkanā rīsu rauga ekstrakts satur 10 dažādus dabīgos statīnus – monakolīnus, bet lielākā devā monakolīnu K kas palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs lietojot ieteicamo diennakts devu, kas nodrošina 10 mg monakolīna saņemšanu.

Pētījumi pierāda, ka sarkanā rīsu rauga ekstrakts monakolīns K :

  • Dabiski samazina zema un ļoti zema blīvima holesterīna līmeni asinīs;
  • Dabiski paaugstina augsta blīvuma holesterīnu ;
  • samazina sirds slimību attīstības risku;
  • samazina atkārtoto infarktu gadījumu skaitu;
  • samazina mirstību;
  • samazina audzēju risku.

ieteicamā diennakts deva: 1 – 2 kapsulas 1-2 reizes dienā ēšanas laikā.

Brīdinājums: Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu. Nav paredzēts bērniem un zīdītājām.  Neizmantot uztura bagātinātāju kā pilnvērtīgo un sabalansētu uztura aizvietotāju. Ja esat grūtniece lietošana nav ieteicama un nevajadzētu lietot, ja jūs barojat bērnu ar krūti. Nelietot, ja jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret kādu no sastāvdaļam.

Raksti