Organiskais cinks ir dabīgais imūnsistēmas stiprinātājs. Ja cinka trūkst, tiek novājināti visi imūnsistēmas darbības posmi.
Cinks ir īpaši nepieciešams elpceļu vīrusu gadījumos, herpes vīrusu saasināšanas laikā, hroniskā stresa gadījumā, kad organisma aizsargspējas ir novājinātas. Cinks ir vitāli svarīgs pilnvērtīgai imūnsistēmas funkcijai cīņā pret vīrusiem un baktērijām.
Mattisson organiska cinka priekšrocības:
- Satur cinku, kas apvienots ar dabīgo metionīnu un tā pēc efektīvi iedarbojas uz organismu.
- Pateicoties metionīnam sniedz stiprāku dziedējošu ietekmi uz organismu.
- Neitrālas kapsulas nekairina kuņģi.
- Nesatur piena, olu, sojas, rauga, vai dzīvnieku valsts produktus.
- Nesatur ĢMO, mākslīgas krāsvielas, konservantus.
- Var lietot veģetārieši un vegāni.
Cinks ir iesaistīts T imūnšūnu augšanā, kas mums ir nepieciešami, lai novērstu infekcijas slimības. Cinks ir ķermeņa audu atjaunojošs minerāls, kas veicina dažādu (gļotādu, ādas, locītavu, kaulu) olbaltumvielu ražošanu organismā.
Kādos gadījumos ir ieteicams lietot organisko cinku ?
- Novājināta imunitāte, biežas vīrusu infekcijas,
- hroniskās kakla vai deguna infekcijas.
- un 2.tipa herpes vīrusi (aukstumpumpas), dzimumorgānu herpess.
- Redzes asuma samazināšanās, glaukoma, katarakta.
- Pinnes, ekzēma, dermatīts, psoriāze, slikta brūču dzīšana.
- Insulīnrezistence, cukura diabēta attīstības risks.
- Vīriešiem spermatozoīdu apaugļošanās spēju samazināšanās.
- Sievietēm pāragra ādas novecošanās, ādas tonusa samazināšanās.
- Nogurums, intelektuālo spēju pasliktināšanās, depresīvs stāvoklis.
- Nagu šķelšanās, baltie plankumi uz nagiem
- Nespodra matu krāsa, blaugznas, matu izkrišana
- Garšas sajūtu pazušana (ēdiens liekas bezgaršīgs, nesālīts).
- Ķermeņa muskuļu masas samazināšanās, nespēks.
- Smago metālu (kadmijs, svins) uzkrāšanās organismā;
Aminoskābe Metionīns palēnina tauku nogulsnēšanos aknās un uzlabo lieko tauku izvadīšanu no aknām. Metionīns regulē vitamīnu (folijskābes un askorbīnskābes, B12) un galvas smadzeņu hormonu darbību.
Metionīns palielina holīna sintēzi, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs un uzlabo fosfolipīdu/holesterīna attiecību. Metionīns kombinācijā ar B vitamīniem, pastiprina barības vielu iedarbību un paātrina kuņģa gļotādas čūlu dzīšanu.
Cinka deficīts izraisa dziļas izmaiņas smadzeņu bioķīmijā (depresiju un garīgās funkcijas traucējumus), deficīts visbiežāk sastopams bērniem un gados vecākiem cilvēkiem. Cinka klīniskie pētījumi ir parādījuši labu ietekmi uz garastāvokļa un garīgo funkciju uzlabošanu bērniem un gados vecākiem cilvēkiem.
Cinka deficīts ir slikta garastāvokļa faktors cilvēkiem ar lieko svaru un 2 tipa diabētu. Cinka papildināšana 12 nedēļu laikā uzlaboja garastāvokli, miega kvalitāti un smadzeņu šūnu veidošanos, salīdzinot ar placebo grupu.
Cinks pret akni (pinnēm). Cinks ir atbildīgs par pareizu tauku dziedzeru darbību un elastīgu kolagēna šķiedru veidošanos ādā. Cinks samazina 5-reduktāzes aktivitāti, kura izraisa akne veidošanos un matu izkrišanu).
Cinks vīriešiem. Ietekmē dzimumhormonu darbību, spermatozoīdu izstrādi. Cinka deficīts var sekmēt sēklinieku atrofiju, spermas izstrādes samazināšanos. Cinka deficīts sekmē testosterona samazināšanos, kas provocē aptaukošanos, problēmas ar erekciju, depresiju.
Cinks pret diabētu. Cinks piedalās insulīna sintēzē un saglabāšanā, bez cinka insulīns nevar iedarboties uz attiecīgiem receptoriem. Tas samazina cukura daudzumu asinīs, kas ir ļoti svarīgi diabēta laikā.
Cinks ādai, matiem, nagiem. Tas atbild par elastīgu kolagēna šķiedru veidošanos; veseli mati, nagi, āda ir atkarīgi no cinka daudzuma organismā. Cinka trūkuma dēļ veidojas vājš kolagēns ādā, kas veicina celulīta un grumbu veidošanos. Cinka deficīta gadījumā uz nagiem veidojas balti plankumi un ilgi dzist brūces un ievainojumi.
Cinks un А vitamīns. Bez cinka nevar darboties А vitamīns. Ja trūkst А vitamīna, tad āda paliek sausa, lobās, pasliktinās redze. Lielas А vitamīna devas neatrisinās problēmas, kamēr organismā trūkst cinka.
Zobi un cinks. Cinka deficīts novājina smaganu izturību, kas var sekmēt hronisku smaganu saslimšanas attīstību (gingivīts, periodontīts). Cinks ir nepieciešams zobu un emaljas veidošanai, tas regulē minerālu vielmaiņu un kalcija, magnija un fosfora asimilāciju. Par cinka trūkumu bērniem liecina slikta apetīte, palēnināta augšana, vēlme laizīt metāla priekšmetus, vāja matu augšana.
Cinks un redze. Cinka deficīts traucē acs lēcu šūnām asimilēt glikozi un veicina kataraktas veidošanos. Cinks piedalās svarīgās bioķīmiskās tīklenes reakcijās, kā arī veicina vitamīna А asimilāciju, kas nepieciešams redzes uzturēšanai. Vecāka gadu gājuma cilvēkiem attīstās redzes saslimšanas, kas ir saistītas ar novecošanos un cinka trūkumu, tas var novest pie redzes zuduma.
Cinks pēc operācijām. Tas veicina paātrinātu pēc operācijas brūču, izgulējumu un apdegumu dzīšanu.
Cinks un grūtniecība. Svarīgi nodrošināt augļa vajadzību pēc cinka pirmajos 3 grūtniecības mēnešos. Tieši šajā laikā sieviete sāk žēloties par garšas izmaiņām, jo tas ir cinka trūkuma sekas garšas kārpiņās vai deguna receptoros. Cinks piedalās vīriešu dzimumorgānu veidošanā auglim.
Cinks un smagie metāli. Organiskā cinka preparāti palīdz izvadīt bīstamo alumīniju, kadmiju un svinu, kas uzkrājas nierēs un aknās. Cinka deficīta laikā toksiskie metāli ātrāk tiek uzkrāti organismā un veicina slimības.
Cinka deficītu ir grūti likvidēt tikai ar pārtikas produktiem. Augļi un dārzeņi satur 2-8 mg cinka uz 1kg, raugā- 8-20mg uz 1kg, gaļā un zivīs 20mg uz 1 kg (bet tikai ja augsnē cinka netrūkst). Cinks tiek slikti asimilēts no graudaugiem, jo visos graudaugos un sojā ir fitīnskābe.
Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!
Atsauksmes
Pašlaik atsauksmju nav.