Klientu apkalpošanas tālrunis:
+371 28 353 585
Produktu Kategorijas
  • Grozā nav neviena produkta.

Atjaunošana pēc traumām, Glikozamīns, hondroitīns, Kauli un locītāvas, Pret artrītu, skrimšļu atjaunošanai, Pret osteoporozi, kaulu un zobu stiprināšana, Veselībai, Visi raksti

Kas ir hondroprotektori? Glikozamīns, hondrotoīns, kolagēns.

Kas ir hondroprotektori? Glikozamīns, hondrotoīns, kolagēns.

Hondroprotektori – Tie ir glikozamīna, hondrotoīna, kolagēna dabīgie produkti, kas ietilpst kaulu, skrimšļu un saišu sastāvā un saišu, kā arī skrimšļu šķidrumā.

Hondroprotektori ir barojoši un struktūru komponenti, kas novērš locītavu skrimšļu pārklājumā izdilšanu, uztur kaulu veselību, paātrinot kaulaudu atjaunošanos un pazemina kalcija zudumu.

Pateicoties hondroprotektoram kolagēnam, rekonstruējas saites un cīpslas, kas kļūst izturīgākas un elastīgākas.

Hondroprotektori ne tikai noņem sāpes kā vienkārši pretsāpju līdzekļi, bet arī var rekonstruēt locītavas ar stabilu rezultātu. Tie veic skrimšļa aizsardzību no ķīmiskiem kairinājumiem pretsāpju un hormonālo preparātu lietošanas gadījumos.

Palēnina osteoporozes un artrīta attīstību, atvieglo sāpes un iekaisumu locītavās, pazemina pretsāpju līdzekļu vajadzību.

Kāpēc glukozamīns, hondroitīns un skrimšļa kolagēns ir svarīgi locītavu veselībai?

Glukozamīns ir ļoti svarīgs glikozaminglikānu komponents. Glikozamīns ir nepieciešams kolagēna veidošanai.

Skrimšļu audos (hondrocīti) sintezē glikozamīnu no glikozes (asins cukura) un no aminoskābju glutamīna.

Hondroitīni ir skrimšļu dzīvei svarīgi komponenti, kas ir daļa no saistaudiem. Hondrotoīni ir asinsvadu sieniņu sastāvā un ir svarīgi normālai asins cirkulācijai.

Hondrotoīns un glukozamīns atrodas skrimšļu audos. Tas aktivizē audu apvalka, iekšējo audu šķidruma un skrimšļu virsmas atjaunošanos, uztur sinoviāla šķidruma izdalīšanos, kas ieeļļo un aizsargā locītavas.

Skrimšļa kolagēns ir olbaltumviela, kas nodrošina skrimšļu pārklājuma izturību un elastību uz kolagēna šķiedrām stiprinās kalcijs, hondroitīns un glikozamīns tāpēc skrimšļa kolagēns paātrina kaulu un skrimšļu audu atjaunošanas procesu, pazemina kalcija, magnija un citu minerālvielu zudumu.  Skrimšļa kolagēns satur aminoskābes: oksipropīnu un oksilizīnu, kas ir nepieciešami jaunu kolagēna šķiedru veidošanai skrimšļos.

Kas ir hondroprotektori? Glikozamīns, hondrotoīns, kolagēns

Hondroprotektori palīdz novērst un palēnināt slimības, kas saistītas ar skrimšļu un locītavu sabrukumu:

artrīti un periartrīti (locītavu un blakus locītavu audu iekaisuma slimība); osteohondroze, spondiloze (kaulu piešu veidošanās uz mugurkaula); locītavu skrimšļa distrofiskas izmaiņas; locītavu traumas, paradantoze.

Palielina izturību locītavās un saišu elastību, noņem sāpju sajūtu sporta treniņu nodarbībās.

Kontrindikācijas pie hondoprotektoru lietošanas: grūtniecība, bērna krūts zīdīšana, vecums līdz 12 gadiem, alerģiska reakcija uz preparātu.

Hondroprotektori dod maksimālu un ātru efektu slimības attīstības sākumā un vidus stadijā (pie 1.-2. artrozes pakāpes). Ārstēšanās ar hondroprotektoriem tiek veikta ar ilgstošiem kursiem, kas ilgst ne mazāk kā 4-9 mēnešus, pārtraukumi starp 1.un 2.kursu – 1-2 mēneši.  Hondroprotektori iedarbojas lēni, bet efekts no to lietošanas saglabājas ilgstoši.

 Ja hondroprotektors izvēlēts pareizi, pat ielaistu slimību gadījumos tas palīdz skrimšļaudiem atjaunoties no slimības sekām un dod pretsāpju un pretiekaisuma efektu, pateicoties kam var samazināt pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļu lietošanu!

Atstājiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildiet obligātus laukus atzīmētus ar *