Klientu apkalpošanas tālrunis:
+371 28 353 585
Produktu Kategorijas
  • Grozā nav neviena produkta.

Sirds darbības un asins spiediena normalizācija, Sirds un asinsvadu veselība, Veselībai, Visi raksti

Kas notiek ar sirdi magnija un kālija deficīta gadījumā?

Kas notiek ar sirdi magnija un kālija deficīta gadījumā?

Kālija un magnija deficīta gadījumā parādās sirds muskuļa (miokarda) tūska, sirds atrodas krampju stāvoklī un nespēj kārtīgi atslābt. Tādā stāvoklī sirdij ir grūti saņemt barības vielas un skābekli, kas tiek piegādāti ar asinīm. 

Kad kālija ir par maz, šūnā iekļūst nātrijs un ar to – ūdens. Nātrijs (sāls) veicina šķidruma aizturēšanu organismā un sirdij var parādīties tūska. Rezultātā sirds šūnas nevar pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas – saraušanos un impulsa nodošanu. Tas var izraisīt aritmiju un veicina sirds mazspējas attīstību. 

Zems kālija līmenis organismā izraisa vispārēju nespēku un muskuļu vājumu, krampjus, vēdera uzpūšanos, aizcietējumus, sirdsklauves, aizdusu vai elpceļu mazspēju, kālija trūkums organismā var novest pie astmas vai cukura diabēta. 

Kad magnija ir par maz, parādās sāpes sirds rajonā. Miokarda krampji (biežu īsu saraušanos dēļ sirds strādā paaugstinātā režīmā), sirds ritma traucējumi. Pasliktinās miokarda barošana, jo barības vielas sirdij tiek piegādātas diastolas (atslābšanas) momentā, un ja atslābšana ir traucēta, sirds netiek barota. Traucējumi neparādās uzreiz, bet ja sirds netiek pietiekami barota, var attīstīties hipertonija, aritmija vai sirds mazspēja.

Magnija trūkums pastiprina stresa ietekmi uz organismu, rada muguras un sprandas muskuļu sasprindzinājumu, muskuļu sāpīgumu, zarnu un kunģa spazmas. 

Magnija un B6 vitamīna deficītu veicina: kuņģa un zarna trakta slimību gadījumā (gastrīts, gastroduodenīts, čūla); žults pūšļa, aizkuņģa dziedzera slimības; diabēts, vielmaiņas traucējumi; hormonālās kontracepcijas izmantošana; paaugstināta svīšana sportā vai citas fiziskas slodzes laikā. 

Magnijs, kālijs un vitamīns B6 ir nepieciešami šajos gadījumos:

  • paaugstināts asinsspiediens, aritmija, sirds mazspēja;
  • krampji kāju muskuļos, spazmas;
  • bronhu spazmas, bronhialā astma;
  • asinsvadu spazmas, galvassāpes; 
  • kāju, plaukstu, sejas tūska;
  • radikulīts, neiralģija, nervu audu iekaisumi; 
  • smags fizisks darbs, treniņš;
  • pastāvīgs stress, smaga un ilgstoša intelektuāla pārpūle;
  • reimatoīdais artrīts, diabēts

Magnijs, kālijs un vitamīns B6 īpaši ieteicams lietošanai cilvēkiem pēc 55 gadu vecuma karstajā laikā.

Rekomendējam tev:

Atstājiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildiet obligātus laukus atzīmētus ar *