Vērtīga informācija visiem, kas vēlās saglabāt redzes kvalitāti pēc 45 gadu vecuma! Ar vecuma mākulas deģenerāciju sirgst vairāk nekā trīsdesmit miljonu cilvēku visā pasaulē. Gandrīz 10% gadījumos mākulas deģenerācija izraisa pilnīgu redzes zudumu. Mūsdienās tas ir viens no galvenajiem redzes zuduma iemesliem.
Ikdienas praksē acu ārsti arvien vairāk sastopas ar vidēja vecuma pacientiem, kuri sūdzas par nogurumu un diskomfortu, strādājot ar datoru. Cilvēkus satrauc redzes kvalitātes pasliktināšanās, īpaši vakaros, kas rodas pēc ilgstošas sēdēšanas pie datora. Pētījumos ir pierādīts, ka līdz pat 90% ar datoru strādājošo izjūt šos ar acīm saistītos simptomus. Visbiežāk tiek minētas acu sāpes, dubultošanās, galvassāpes, neskaidra redze. Palielinoties datorlietotāju skaitam, pieaug arī ļaužu skaits ar redzes kvalitātes pasliktināšanos, līdz ar to šī problēma ļoti plaši tiek apspriesta medicīnas literatūrā.
Luteīns ietekmē tā dēvēto vistas aklumu jeb pasliktinatu redzi krēslā. Luteīns nodrošina mākulas pigmenta blīvumu acīs, savukārt tas iesaistās gaismas un tumsas uztveršanas procesā.
Pētījumi apliecina, ka ir iespējams izvairīties no vistas akluma ar luteīna preparātu palīdzību.
Diemžēl, redzes traucējumi ļoti bieži tiek uztverti kā norma. Drīzāk cilvēks nolemj iegādāties jaunas, stiprākas brilles, nevis risina problēmu ar vitamīnu un luteīna lietošanu. Redzes pasliktināšanās tiek ignorēta un pirmie slimības simptomi nav pamanīti, kamēr tie nepiespiež likties gultā vai zaudēt būtiskas organisma funkcijas.
Sākotnēji šķietami nelieli redzes traucējumi ir signāls mākulas mazspējai un luteīna trūkumam. Paaugstināta acu jutība pret sauli un gaismu, redzes asuma un krāsu spilgtuma samazināšanās, burtu pazušana lasot, plankumu parādīšanās redzes centrā, ātra acu nogurdinamība var būt pirmie mākulas deģenerācijas simptomi.
Cilvēks zaudē iespēju redzēt objektus: tos apskatot, tie kļūst miglaini vai izzūd pilnībā. Pasliktinoties redzei, stipri pasliktinās cilvēka dzīves kvalitāte. Ja ir sākusies mākulas deģenerācija, to pilnībā izārstēt nav iespējams, bet var stipri palēnināt slimības attīstību.
Pilnvērtigs uzturs un luteīna preparāti ievērojami mazina mākulas deģenerācijas attistību un saslimšanas risku.
Atstājiet savu komentāru