Klientu apkalpošanas tālrunis:
+371 28 353 585
Produktu Kategorijas
  • Grozā nav neviena produkta.

Kauli un locītāvas, Pret artrītu, Pret osteoporozi, Veselībai, Visi raksti

Kāpēc mums vajag uzņemt skrimšļu kolagēnu, glikozamīnu un hondroitīnu?

Kāpēc mums vajag uzņemt skrimšļu kolagēnu, glikozamīnu un hondroitīnu?

Hondrocīti ir līdzīgi mazām bioķīmijas fabrikām. To darbs ir ražot glikozamīnglikānus un kolagēnu atjaunojot skrimšļus.

Normālos apstākļos glukozamīna un skrimšļu kolagēna daudzums mēdz būt pietiekams, lai skrimslis varētu saglabāties veselā stāvoklī.

Pēc traumām, infekcijām un vienkārši novecojot hondrocīti (skrimšļa šūnas) nevar sintezēt pietiekamu daudzumu glukozamīna un skrimšļu kolagēna, tad notiek skrimšļa deģenerācija vai nodilšana. Skrimšļa nodilšanu un iekaisumu pastiprina arī parasta saharoze (balts cukurs), kas bojā kolagēna šķiedras visā ķermenī.

Ja locītavu audi var sintezēt glikozamīnu un kolagēnu, tad kāpēc mums vajadzīgs papildus skrimšļu kolagēns un glikozamīns?

Locītavu artrozes un artrīta procesā hondrocīti saņem “komandu” sagraut skrimsli. Jauna skrimšļa veidošanās nevar notikt sinhroni ar iziršanas procesu. Pie smaga locītavu bojājuma hondrocīti saņem komandu pārtraukt glukozamīnu un kolagēnu sintēzi.

Glikozamīna un skrimšļu kolagēna pielietojuma jēga ir tanī, ka tas var pieķerties hondrocītiem un tiek pielietots jauna skrimšļa veidošanā. Turklāt,  papildus glukozamīna daudzums var spēlēt pārslēdža lomu, un  pārliecināt hondrocītus pārtraukt irdināt skrimsli un sākt tā atjaunošanu.

Glukozamīns gandrīz pilnībā nonāk no gremošanas trakta asinssistēmā, daļa glukozamīna nonāk sinoviālajā šķidrumā locītavās un tiek skrimslī. Tur hondrocīti izmanto glukozamīnu  jaunu glikozamīnglikānu un kolagēna sintēzei. Hondrocīti sintezē papildus skrimšļa audus, atkarībā no glikozamīna un kolagēna aminoskābju daudzuma. Jo vairāk glikozamīna un aminoskābju, jo vairāk atjaunota skrimšļa.

Ja glukozamīns, hondrotoīns un skrimšļu kolagēns bioloģiski aktīvo vielu veidā ar uzturu  tiek uzņemts savlaicīgi, hondrocīti var laicīgi atjaunot skrimšļa audus un locītava tiks saglabāta.            

Apstiprinājumam ir fakts: ja skrimšļu audu kultūrai pievienot glukozamīnu un peptīdus, glikozamīnglikanu daudzums palielinās līdz 170%. Nekādi citi ārstnieciski preparāti vai ķīmiskas vielas nevar tā palielināt glukozamīnu ražošanu skrimšļa audos.

Atstājiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildiet obligātus laukus atzīmētus ar *